It’s Judith Kwesigabo. enjoy the look……

“Maisha ya kusoma ni mazuri kama unachokisoma unakielewa na kinakusaidia katika maisha yako ya kila siku. Epuka elimu ya kukalili kwa kilicho kichwani mwako baada ya mtihani, ndiyo elimu yako”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s